نایلون گلخانه ای نیلوفر پلاس (فیلم های حرارتی انتشاری)

شفافیت بسیار بالا، نرمی و انعطاف پذیری، مقاومت بالا نسبت به فیلم های شفاف حرارتی(نیلوفر) در برابر عوامل محیطی ( وزش باد، بارش برف و باران )، طول عمر بالاتر و سازگاری با سموم روز دنیا از مزایای این نسل از نایلون ها می باشد. نیلوفر پلاس علاوه بر نگه داری حرارت داخل گلخانه روی کیفیت نور تابشی به داخل محیط گلخانه و پخش نور بهتر آن تاثیر بسزایی می‌گذارد. این نسل از نایلون با قابلیت عبوردهی نور مرئی تا 83 درصد، انرژی لازم جهت تنفس سلولی ( فتوسنتزی ) را برای گیاه فراهم می کند. گیاهان انرژی مورد نیاز خود را از طریق نور خورشید به دست می آورند و هر چه شرایط بهتری برای گیاه از نظر نوری تامین گردد بهره وری محصول تا حد قابل توجهی افزایش می یابد. در فیلم های شفاف به میزان یک درصد افزایش عبور نور، بسته به شدت تابش نور خورشید میزان محصول بین ۶ تا ۸ درصد افزایش می یابد. البته متوسط عبور نور در نایلون های گلخانه ای ۸۶ درصد می باشد و در صورت تمیز نشدن فیلم گلخانه ای این مقدار بعد از ۶ ماه به نصف ( ۴۳ درصد ) تقلیل می‌یابد. در مناطقی که تابش نور کمی دارند این نسل از نایلون ها با توجه به شفافیت بالا می توانند گزینه مناسب تری باشند.همچنین این نسل از نایلون ها (نیلوفر پلاس) دارای خاصیت پخش کنندگی نور
(light diffiuser)می باشد و به این معناست نوری که از فیلم عبور کرده و به داخل گلخانه وارد می شود به دو بخش نور مستقیم و پخش شده تقسیم می گردد.در ظاهر فیلم دارای این افزودنی با چشم غیر مسلح به صورت کدر دیده می شود ولی این به معنی عبور نور کمتر نمی باشد.پخش نور میزان سایه گیاه را کم کرده و باعث توزیع یکنواخت نور داخل گلخانه می شود.بنابراین تمام قسمت ها، بخصوص بخش های پایینی گیاه نیز به نور دسترسی خواهند داشت.همچنین از سوختگی جلوگیری می کند و یک اثر خنک کنندگی متوسط را ارائه می دهد.
با توجه به تغییرات اقلیمی چند سال اخیر و وزش بادهای شدید در اکثر مناطق ایران این نسل از نایلون ها با خواص فیزیکی بالایشان می توانند مقاومت قابل توجهی نسبت به سایر نایلون ها داشته باشند. همچنین با توجه به مصرف سموم کلره و گوگردی طی سالیان اخیر مخصوصا در کشت های گلخانه ای و نیز حساسیت فیلم های گلخانه ای در مقابل سموم کلره و گوگردی خوشبختانه نسل جدید نایلون کمپانی نیلوفر پلاستیک ( نیلوفر پلاس) مقاومت بیشتر ی نسبت به فیلم های شفاف حرارتی برخوردار است.